Świece i ich znaczenie

Magia świec – jak to działa?

Świece to bardzo intrygujące przedmioty, jednocześnie pospolite i wyjątkowe. W ezoteryce stosuje się różne ich kolory, co może mieć duże znaczenie w konkretnej sytuacji. Sam blask świecy, jak również charakterystyczne efekty rzucane na otoczenie zapewniają swoistą mistyczną otoczkę wszystkiemu, co się przy nich robi. Niektórzy np. medytują przy świecach lub palą je przy różnych ważnych spotkaniach, uroczystościach. Dlaczego właśnie świece, a nie światło elektryczne, które przecież jest jaśniejsze i zapewnia większą kontrolę nad otoczeniem? Cóż – można powiedzieć, że dzieje się tak z powodu magii tkwiącej w świecach. Człowiek instynktownie wykazuje upodobanie do pełgającego płomienia, czy też sukcesywnie zmniejszającej się woskowej powierzchni. Podświadomość nakazuje łączyć świece z czymś tajemniczym, co idealnie odpowiada przeprowadzaniu wszelkich rytuałów czy też np. wróżenia, oglądania aury.

Co jest ważne w przypadku świec?

Wybór odpowiedniej świecy do zastosowania w ezoteryce jest uzależniony od tego, jakim celom ma ona służyć. Niemalże każda świeca musi być wykonana ręcznie – nawet w dzisiejszych, bardzo zautomatyzowanych czasach istnieją rzemieślnicy, parający się produkcją świec w swoich warsztatach czy domach. Surowcem, z jakiego korzystają, jest naturalny wosk od pszczół. Można do niego dodać np. wybrany olejek eteryczny, co gwarantuje piękny zapach podczas korzystania ze świecy. Dla użytkowników świec istotny jest też jej kolor. Kolorystyka to jednak dość szerokie zagadnienie, więc nie będziemy go tutaj rozwijać.

2 komentarze

  • Irmina

    Większość wróżek czy też innych osób zajmujących się np. rytuałami używa świec – nie wiem jednak, czy są one palone w konkretnym celu, czy po prostu chodzi o klimat.

  • Melisandre

    Świece wyprodukowane naturalnymi metodami są często niedoskonałe, krzywe, ale to właśnie odpowiada za ich wewnętrzną moc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *