Czy można korzystać z nowoczesnej technologii podczas rytuałów?

Pomocny internet

Żyjemy w czasach, w których dostęp do internetu jest czymś zwykłym, jak też zupełnie naturalne jest świadczenie usług przez internet. Dzięki temu medium można lepiej niż w inny sposób skracać wszelkie dystanse, czyli np. rozmawiać z kimś znajdującym się na drugiej półkuli, widząc go jakby był tuż obok. To tłumaczy duże zainteresowanie realizacją różnych rytuałów właśnie za pomocą internetu. Osoby parające się ezoteryką, wróżbami, wykorzystujące karty tarota nie unikają stosowania np. odpowiednio skonstruowanych witryn, dzięki którym klienci mogą uzyskać wiarygodną wróżbę czy odpowiedź na zadane przez siebie pytanie. Powszechna jest wymiana informacji za pomocą maili czy też sms-ów. Trzeba jednak wiedzieć, z kim się rozmawia, bo tego rodzaju kontakt sprzyja różnym próbom wyłudzeń czy oszustw.

Czy internet nie koliduje z wykonywanymi działaniami?

Internet nie należy do płaszczyzn naturalnych, bliskich przyrodzie, został stworzony przez człowieka i do swojego istnienia potrzebuje maszyn. To, zdawać by się mogło, stoi w opozycji z zasadami wielu praktykujących ezoteryków. Czy jednak obecnie można uniknąć internetu, chcąc mieć kontakt z ludźmi na całym świecie? Ogromna funkcjonalność i wszechobecność globalnej sieci gwarantuje, że można dzięki temu łatwo i szybko porozumiewać się z różnymi osobami, np. medium, poszukiwać klientów oraz przekazywać informacje na odległość. Doprowadziło to do tego, że po prostu „oswojono” internet, traktując go jako zupełnie neutralną, wartościową sieć ułatwiającą współpracę na wielu płaszczyznach.

2 komentarze

  • Rybka

    Wszystko fajnie, ale chcąc znaleźć rzetelną osobę zajmującą się np. tarotem, trzeba przekopać pół internetu, a najlepiej mieć rekomendację.

  • Michelangelo

    Przede wszystkim internet nie szkodzi. Po drugie – pomaga. To naprawdę fantastyczne narzędzie, więc jak można go nie doceniać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *