Czarowanie… kolorem

Wykorzystanie mocy barw

Znajomość znaczenia barw może być istotna w różnych kwestiach dotyczących ezoteryki. Różne kolory odpowiadają za emocje, aurę, pozwalają wprowadzić się w odpowiedni klimat czy też zapewnić większe powodzenie aktualnie wykonywanej czynności. Są osoby, które np. zajmują się obserwowaniem aury innych ludzi i na podstawie jej koloru oceniają aspekt zdrowia, finansów, sfery uczuć itd. Nie każdy potrafi dojrzeć aurę, a tym bardziej powiedzieć coś na temat jej koloru. Istnieje też takie zagadnienie jak koloroterapia, czyli wykorzystanie pozytywnej mocy kolorów do poprawy niektórych płaszczyzn życia danej osoby. Elementy koloroterapii wykorzystuje się np. w sztuce Feng Shui oraz ogólnie w aranżacji wnętrz. Kolory są też istotną cechą wszelkich magicznych przedmiotów, na przykład świec czy amuletów.

Ulubiony kolor, magiczny kolor

Praktycznie każda osoba jest w stanie wskazać swój ulubiony kolor. W jaki sposób można to wykorzystać? Otaczanie się w umiarkowany sposób barwą spełniającą oczekiwania estetyczne gwarantuje lepsze samopoczucie oraz lepsze postrzeganie siebie. Analiza ulubionej barwy danej osoby jest też jednym ze sposobów na ocenę jej stanu psychicznego, charakteru, temperamentu. Na podstawie wiedzy o tym, że ktoś preferuje obecnie niebieski, a kiedyś był to różowy, można ocenić predyspozycje do osiągnięcia sukcesu bądź określić, jaka osoba spełni potencjalne kryteria na partnera życiowego. Chęć przebywania w otoczeniu takiej a nie innej barwy może być znakiem, że coś się dzieje – rozpoczął się proces chorobowy, dana osoba potrzebuje zmian w życiu, jest zniechęcona bądź podświadomie próbuje zwrócić uwagę na jakiś swój problem.

2 komentarze

  • Mathilde

    Wierzę w kolory! Jeśli otaczam się żywymi barwami, mam więcej energii, a wśród ciemnych i smutnych czuję się zniechęcona.

  • Rimmel

    Dość dobrym pomysłem jest wybranie jednej ulubionej barwy i wykorzystanie jej w celach terapeutycznych. Nie trzeba znać się na ezoteryce, wystarczy po prostu odrobina znajomości ludzkiej psychologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *